Czy konieczna jest orteza u 32-latka?

Witam mam złamanie kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej bez przemieszczenia i odlamow chodziłem 2tyg zanim zdiagnozowalem złamanie teraz ortopeda zalecił orteze 6tygimam jeszcze pytanie czy mogę chodzić i stapac na tą nogę oczywiście o kulach pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Orteza jest oczywiście konieczna. Nogę ze złamaniem należy oszczędzać i w miarę możliwości jej nie obciążać. Pozdrawiam!