Czy konieczne jest leczenie kanałowe stanu zapalnego szóstki?

Mam problem z zębem, dolna szóstka. Na zdjęciu tego zęba wyszło, że powstał stan zapalny nie tylko przy korzeniach, ale między nimi ( wysoko, tuż pod plombą - ząb był leczony wiele lat temu, była głęboka pròchnica). Czy taki ząb warto leczyć kanałowo? Czy raczej lepiej usunąć?

Witam,
W podjęciu decyzji musi pomóc Pani lekarz , który oceni ryzyko i szanse na przetrwanie takiego zęba. Jeżeli zniszczenie tkanek przyzębia jest zbyt rozległe to należy rozważyć możliwość regeneracji ubytku , lub usunięcie zęba i zastąpienie go np implantem.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło