Czy konieczne jest leczenie specjalistyczne zębów?

Witam, Moj syn ma stwierdzona hiperodoncje w górnej szczęce. Po prawej stronie wyrosły mu 2 dwójki stale. Dokonana została abstrakcja i nie ma estetycznych problemów. Po lewej stronie miał również w dwójki niestety wzrosły się nie w 1 super dużego zęba który bardzo zaburza estetykę uzębienia. Lekarz stomatolog stwierdził iż trzeba się z tym udać do specjalisty. Powiedział, że albo trzeba będzie zęba usunąć i wstawić sztuczny albo może da się to troszkę przyszligować z dwóch stron żeby zmniejszyć jego rozmiar. Zgodnie ze zdjeciem rtg nie ma innych zebow nadliczbowych. Jesteśmy z województwa Świętokrzyskiego. Czy mógłby Pan polecić jakiegoś specjalistę w okolicy (jeżeli nie ma to może być inna lokalizacja) który byłby w stanie doradzic i pomoc poniewaz zab jestvnaprawde spory i boje sie, ze moze byc problem jak zaczna wyrastac kolejne i zaczną nie mieścić się w szczęce. Z góry dziekuje

Proponuję konsultację w SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Stomatologia lub Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie.