Czy konieczne jest noszenie szyny relaksacyjnej?

Witam, pytanie do stomatologa, odnośnie szyny relaksacyjnej. W związku z przewlekłymi bólami jednego policzka, zdecydowałam się wykonać szynę na zęby. Jednak po trzech nocach zamiast poprawy, nastąpiło pogorszenie i okropny ból połowy twarzy. W związku z tym moje pytanie czy kontynuować noszenie szyny, czy jest może źle wykonana i mogę tylko sobie zaszkodzić?

Problem wydaje się głębszy . Radzę sprawdzić ustawienie miednicy ( stan stawu krzyżowo biodrowego), asymetrię czaszki i zgryzu. W momencie włożenia twardego materiału pomiędzy tylne zęby nastąpiło zwiększenie siły napięcia mięśni zaciskających zęby. Pozdrawiam