Czy l-karnityna jest szkodliwa?

Witam mój mąż ostatnio sporo przytył i wziął się za odchudzanie oraz ćwiczy chciałam zapytać czy mógłby zażywać L-Karnityne. Czy mogłaby mi pani powiedzieć czy jest ona w jakiś sposób szkodliwa i czy mogą być jakies skutki uboczne jej stosowania. Serdecznie dziękuje oraz Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

l-karnityna jest dość bezpiecznym suplementem, przy dawce opisanej na opakowaniu nie powinno być skutków ubocznych.

Pozdrawiam