Czy leki na bakteryjne zapalenie pochwy wpływają na opóźnienie miesiączki?

Witam! Mam 35 lat, od października 2009 r. mam założoną wkładkę wewnątrzmaciczną, miesiączki mam obfite, w miarę regularne. Ostatnią miesiączkę miałam 25 kwietnia 2010. Do teraz (1.06.2010) jeszcze nie dostałam miesiączki. Test ciążowy wyszedł negatywny, nie mam żadnych objawów poza opóźniającym się okresem. W kwietniu miałam zapalenie bakteryjne pochwy i na początku maja 2010 zaczęłam stosować przez 7 dni tabletki doustne i dopochwowe M************. Czy te leki mogą mieć wpływ na opóźnienie krwawienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosowane przez Panią leki nie powinny opóźnić wystąpienia miesiączki. Proponuję powtórzyć test ciążowy i ewentualnie skontaktować się z lekarzem.