Czy leki Nezyr i Penester mają podobne działanie?

Na wypadanie włosów dermatolog polecił mi tabletki Nezyr, które rzeczywiście działają. Lekarz rodzinny powiedział, że nie powinienem przepłacać i mogę zamienić ten lek na PENESTER 5mg. Tabletke należy przekroić na cztery równe części aby otrzymać około 1,25 mg. Według lekarza w jednym i drugim leku jest ten sam skład (Finasteridum). NEZYR jest preparatem typowo na włosy natomiast PENESTER na powiększenie gruczołu krokowego. Czy w związku z tym, lek PENESTER ma prawo działać tak samo jak NEZYR?

Zamienniki są zamiennikami danego leku oryginalnego, radziłabym jednak trzymać się zaleceń producenta leku odnośnie jego ChPL oraz zaleceń lekarza prowadzącego leczenie.