czy leki z chromem wpływają na implant antykoncepcyjny?

Witam. Posiadam antykoncepcyjny implant w lewej rece. Zaczelam przyjmowac leki odchudzajace z chromem. Czy wplynie to jakos na moj implant? Czy sprawi ze bedzie mniej efektywny? Klaudia

Lek. Wojciech Zygmunt

Ryzyko interakcji zawsze występuje nawet jak nie jest udowodnione. Polecam odstawić leki odchudzające, ponieważ większość z tych leków nie ma udowodnionego działania. Jedyne, które mają są zalecane w wyjątkowych sytuacjach i powodują nieprzyjemne objawy uboczne. W takim przypadku jest to po prostu strata pieniędzy. W celu zmniejszenia masy ciała polecam kontakt z WYKWALIFIKOWANYM dietetykiem w celu ułożenia odpowiedniej zmiany stylu życia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.