Czy mając angliomyolipoma można pić alkohol?
Dzień dobry, Jestem 30letnią kobietą i mam angliomyolipoma (16x13mm) na prawej nerce. Dostałam skierowanie na TK z kontrastem. Lekarz mnie uspokoił, że najprawdopodobniej jest to zmiana łagodna. Jednak mam dość nietypowe pytanie - sporadycznie, 1-2 razy w miesiącu wypijam lampkę wina lub piwo, mocniejsze alkohole jeszcze rzadziej, czy alkohol w przypadku posiadania takiego guza jest zakazany? Jak się ustrzec przed wzrostem angliomyolipoma? Czy tego typu guzy się uzłośliwiają? Dziękuję.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.
Witam!
Alkoholu powinniśmy unikać. Jednak żyjemy w kraju z wielowiekowymi tradycjami i czasem jest to bardzo trudne! Wg. mojej wiedzy alkohol, spożywany sporadycznie, nie powinien wpływać na tego typu zmiany. Jednak nie zachęcam.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.