Czy mam cukrzycę ciążową?

Byłam dzisiaj na badaniu krzywej cukrzycowej, wynik na czczo to 83 a 2 godziny po przyjęciu 75g glukozy wynosił już 126. Lekarz powiedział że jest to w normie. Dodam tylko że jestem w 23 tygodniu ciąży i mam zaburzenia widzenia oraz opuchnięte nogi, słabo się czuję i co chwilę łapię przeziębienie. Czy to wszystko może zaszkodzić mojemu dziecku?? A może powinnam zmienić lekarza?? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wartość glikemii po 2h po obciążeniu 75 gramami glukozy wynosząca poniżej 140mg/dl jest prawidłowa - nie ma więc Pani powodów do obaw.
Jeśli zaś chodzi o pozostałe dolegliwości - problemy ze wzrokiem, obrzęki - należy poinformować o nich opiekującego się Panią ginekologa. Mogą one zdarzać się nawet podczas prawidłowo przebiegającej ciąży - czasem jednak wymagają dokładniejszej diagnostyki.
Pozdrawiam.