Czy mam dobre wymiary i prawidłową wagę?

Witam! Mam na imię Kasia i mam 12 lat. Ważę 56 kg przy wzroście 156 cm, obwód klatki piersiowej - 88cm,talii, pasa - 76 cm, bioder - 98 cm, a obwód uda - 59 cm. Czy moja waga jest dobra? Czy mam dobre wymiary? A tak w ogóle to chciałabym zrzucić ok 10 kg.

Twój wzrost jest odpowiedni dla wieku, jednak masa ciała wykracza poza normę. Twoje BMI znajduje się poza 90 cenylem, co oznacza nadwagę, więc powinnaś się skonsultować z lekarzem odnośnie jej przyczyny. Proporcje Twojego ciała jeszcze będą się zmieniać, ponieważ się rozwijasz.

Nie podejmuj na własną rękę próby odchudzania, zwłaszcza 10 kg, ponieważ jesteś za młoda na diety i może to źle odbić się na Twoim zdrowiu.

Niezależnie od przyczyny Twoje nadwagi będziesz musiała odżywiać się zdrowo i więcej ruszać, aby unormować masę ciała. Na początek zapoznaj się z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, zadawaj pytania.

Pozdrawiam