Czy mam powód do sprawdzenia cukrzycy?

Ostatnio słabo się czuje szczególnie wieczorami znajoma powiedziała mi że może ma problem z cukrem w badaniach krwi cukier.Zmierzyłem sobie aparatem nic nie jadłem wypiłem dwie kawy z cukrem o 15 00 miałem pomiar 139 po dwóch godzinach 17 00 zjadłem czekoladę i pół godziny później jak zmierzyłem miałem pomiar 89 nie wiem czy mam powód bo sprawdzenia cukrzycy?

Jeżeli czuje się Pani osłabiony i nie wie jaka jest tego przyczyna zawsze warto zrobić sobie podstawowe badania krwi i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Ewentualne odstępstwa od normy zawsze należy skonsultować z lekarzem. Może Pan wykonać badanie glukozy na czczo, badanie ogólne moczu, morfologię krwi, a także sprawdzić profil lipidowy, który poinformuje Pana o poziomie cholesterolu i występowaniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.