Czy mam się zgłosić z tym do specjalisty?
Witam, ostatnio wykonałem rezonans magnetyczny i w opisie dostałem jeden punkt który mnie zastanawia. "Tętnice kręgowe są wydłużone- lewa uciska brzuszną powierzchnię rdzenia przedłużonego po stronie lewobocznej". Tak brzmi opis który, nic mi nie mówi. Ostatnim czasem czułem ucisk z tyłu czaszki. Czy powinnienem się zgłosić do specjalisty?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam! Zbyt mało danych dotyczących objawów i przyczyn wykonania RM głowy. Przytoczony fragment opisu badania niczego istotnego nie wnosi. Niemniej jednak można wywnioskować, że ma Pan skłonność do obserwacji własnego ciała i analizy wszelkich doznań. Może to stanowić wstęp do skłonności hipochondrycznych. Wskazana konsultacja psychologiczna i ew. wsparcie psychoterapeutyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.