Czy mam szansę na szczęśliwe macierzyństwo?

Witam, ja mam 38 lat, nie należę do najzdrowszych osób. Mam jedną nerkę od urodzenia i leczę się na tarczycę, mam przewlekłe infekcje zatok obocznych nosa, mój mąż ma 43 lata (nie był do tej pory ojcem, ja też nie mam dzieci) Jest po wymianie zastawki mitralnej w sercu, dwa lata temu. Czuje się dobrze jest pod stalą opieka lekarską, bierze leki, czy mamy szansę na ciążę? Zdrowe dziecko? Dziękuję za odpowiedź.  

38 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie.
Ciąża po 35 roku życia wiąże się zawsze z większym ryzykiem. Po 35 roku życia maleje zdolność do zajścia w ciążę u kobiet, jest także większy odsetek wad wrodzonych. Niemniej, nawet w późniejszym wieku istnieje szansa na zdrowe potomstwo. Przed podjęciem decyzji o ciąży proszę pamiętać koniecznie o wyrównaniu parametrów tarczycowych, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na rozwój dziecka. Należy przyjmować także profilaktycznie kwas foliowy na co najmniej 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Po zajściu w ciążę, proszę pamiętać o częstych wizytach u ginekologa oraz rozważyć badania prenatalne. Wady zastawki mitralnej zwykle mają charakter nabyty, niemniej warto byłoby także aby mieć możliwość opieki kardiologa dziecięcego już w trakcie ciąży.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty