Czy mogę być biseksualny?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Mam problem z określeniem swojej orientacji seksualnej. Prawdopodobnie jestem biseksualny. Test u seksuologa tak wskazał. Jestem bardzo wrażliwy i bardziej kobiecy, niż męski. Czasami wyobrażam sobie, że jestem kobietą i uprawiam seks z mężczyzną. Nie brzydzi mnie myśl o seksie z kobietą, ale mężczyźni niestety podniecają mnie bardziej, co jest dla mnie problemem, bo kiedyś chciałbym założyć rodzinę. Dawniej nie miałem problemu zakochaniem się w dziewczynie, teraz to chyba niemożliwe. Może to przez leki albo moją orientację. Jestem wciąż prawiczkiem, ale to zapewne prze moją niewyleczoną stulejkę. Ale nie wiem też czy byłbym wstanie współżyć z dziewczyną, właśnie przez to, że moje pożądanie jest skierowane w stronę mężczyzn, lecz bardzo chciałbym być kochany przez jakąś dziewczynę, tylko że ja chyba nie potrafię się zakochać.

Witam.

Orientacji nie da się określić żadnym "testem". Można pomóc pacjentowi zrozumieć jakiej orientacji jest. Orientacja seksualna to nie tylko kierunek popędu seksualnego - z kim chcemy mieć seks, kto nas podnieca, ale również z kim chcemy być w relacji (związku) oraz do kogo możemy odczuwać emocje romantyczne.

Wielu mężczyzn jest biseksualnych i ma związki z kobietami, są mężami, mają dzieci itd. Orientacja jest orientacją - jest wrodzona, uwarunkowana genetycznie, niezmienna.

Pozdrawiam, D.Pysz-Waberski Seksuolog