Czy mogę być w ciąży mimo obfitej miesiączki?

witam mam pytanie. czy pomimo misiaczki trwającej 14 dni i dość obfitej mogę być w ciąży jeżeli w jej trakcie i 2 dni przed nią kochałam się bez zabezpieczenia jednak bez wytrysku w środku? proszę o odpowiedz bardzo się boje bo nie chce być w ciąży wiem ze to była głupota i powinnam się zabezpieczyć ale stało się.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. Tak długie krwawienie jest patologią i powinno zostać skonsultowane z ginekologiem. Długość krwawienia nie koreluje z ryzykiem ciąży.