Czy mogę dalej stosować Mywy?
Mam pytanie.Biore tabletki antykoncepcyjne MyWy.Od dwóch miesięcy kiedy mam dostać plamienia od odstawienia to nie dostaje ich w tych dniach jak powinny występować.Zdarzyła mi się sytuacja że 2 dni plamiłam,2 dni nic później znowu plamiłam a wczoraj mocno krwawiłam i miałam dużo skrzepów dzisiaj znowu nic.Wczesniej miałam robione usg i wyszło że mam torbiel 4 cm na jajniku.Czy dalej mam brać tabletki? Co może oznaczać takie krwawienie.?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
krwawienia z odstawienia mogą przybierać różne formy. Różnić się może również czas ich trwania oraz termin, w którym się pojawiają. Zazwyczaj nie jest to powodem do niepokoju i kobieta nadal może przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Wyjątkiem jest sytuacja, w której plamienia bądź krwawienia są bardzo uciążliwe.
Torbiel na jajniku również może mieć wpływ na pojawienie się plamień bądź krwawień. Proszę ją kontrolować oraz stosować się do zaleceń lekarza, który Panią badał.
W obecnej sytuacji warto powtórzyć badanie USG, aby sprawdzić, czy nic niepokojącego się nie dzieje.