Czy mogę mieć np. SM?
Czy mogę mieć Sm? Mam 27 lat. Taki mam wynik rezonansu: Dyskretne zmiany neurodegeneracyjne naczyniopochodne w obrębie mózgowia. W obrębie istoty białej płatów czołowych podkorowo, widoczne są pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencjach T2 i flair średnicy poniżej 3mm.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam! Sam wynik RM głowy jeszcze o niczym nie świadczy, szczególnie, że opisujący badanie radiolog określił stwierdzone zmiany jako pochodzenia naczyniowego. Ważne są stwierdzane dolegliwości, badanie neurologiczne i w razie potrzeby inne badania pracowniane: potencjały wzrokowe wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Powodzenia W. Łuczkowski.