Czy mogę podawać te leki swojemu dziecku?

Witam. Czy mogę podawać espumisan 100mg/ml i probiotyk Biogaia dla dwumiesięcznego maluszka ? Czy ubrać albo to albo to? Dziękuje są odpowiedz :)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

oba te preparaty mają odmienne działanie i nie stosuje się ich zamiennie.

Espumisam to lek zawierający symetykon, który działa miejscowo i usuwa pęcherzyki powietrza z jelit, powodujące wzdęcia i kolki jelitowe. Stosuje się go doraźnie w przypadku problemów trawiennych.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Z kolei BioGaia to preparat probiotyczny, który ma szersze spektrum działania i nie stosuje się go doraźnie, lecz raczej długofalowo. Ma na celu wzbogacenie mikrobioty jelitowej dzieci i niemowląt, a tym samym poprawienie funkcjonowania trawienia, stąd jego stosowanie również może wspomóc eliminację problemów takich jak wzdęcia, zaparcia, biegunki czy bóle małego brzuszka.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dziecko-a-probiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.