Czy mogę polegać na aplikacji w telefonie?

Witam mam ataki nerwicy lękowej podczas której odruchowo mierze tętno aplikacja w telefonie Samsung s8 by się uspokoić pytanie moje dotyczy tego czy mogę polegać na tej aplikacji czy lepiej kupić ciśnieniomierz bo to jest po prostu zabawka ?

Szanowny Panie niestety nie posiadam wiedzy na temat takich aplikacji. Proponuję wizytę u psychiatry celem leczenia nerwicy