Czy mogę przesunąć dzień przyjęcia tabletki?

Witam zawsze kończę tabletki w środę a zażywam w czwartek. Co się stanie jak wezmę tabletkę w piątek a nie w czwartek?? Proszę o szybką odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przerwę można dowolnie skracać, nigdy wydłużać. Opóźnienie przyjęcia tabletki o jeden dzień traktuje się jak jej całkowite pominięcie. Ze względu na największy wpływ regularnego przyjmowania tabletek w pierwszym tygodniu na skuteczność antykoncepcji takie postępowanie jest wysoce niewskazane. Jeżeli jednak ma Pani poważne powody, dla których nie może przyjąć Pani przyjąć pierwszej tabletki nowego blistra w wyznaczonym do tego dniu, niezbędne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni.
Pozdrawiam.