Czy mogę się jakoś zabezpieczyć w tych sytuacjach?

dzień dobry. Mam 39 lat i cierpię na nerwicę. Mam skoki ciśnienia szczególnie jak widzę biały fartuch oraz na lotnisku. Nie stresuje się jakoś bardzo, ale organizm reaguje znacznym wzrostem ciśnienia, bólem oczu i głowy. Na codzien moje ciśnienie waha się w granicach 100/65 natomiast w tych kilku przypadkach wzrasta do 160/100. Czy to dla mnie jest niebezpieczne? czy mogę się jakoś zabezpieczyć w tych sytuacjach ? jakiś lek? proszę o radę.

Szanowna Pani,

wskazana jest psychoterapia, proszę rozważyć dla siebie taką formę pomocy, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, pomocna może być farmakoterapia - w tym celu wskazana jest konsultacja psychiatryczna.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś