Czy mogę się rozciągać po operacji przepukliny?

Witam. Rok temu miałam operację obustronnej przepukliny pachwinowej (laparaskopowo) natomiast teraz wyskoczyła sporo niżej i mam zabieg 19 marca. Nie wyskakuje ma zewnątrz tylko odczuwam ból jak długo siedzę w jednej pozycji. W maju mam mature i chciałabym żeby po operacji jak najszybciej wróci do szkoły. Moje pytanie brzmi czy mogę ćwiczyć na siłowni pod okiem trenera i z obserwacją fizjoterapeuty doświadczonego w dziedzinie przepukliny. Chodzi mi o jakieś delikatne rozciąganie, chodzenie na bieżni itp wiem że gdy wzmocnie trochę swoje ciało będzie mi łatwiej wrócić "do siebie" tym bardziej że teraz będzie to operacja z rozcięciem. Bardzo proszę o pomoc.

Na chwilę obecną takie delikatne ćwiczenia jak Pan opisuje może Pan wykonywać. Po operacji trzeba będzie zachować okres odciążenia mięśni powłok brzusznych przez około 2-3 miesiące.