Czy mogę stosować priobiotyki, jeśli jestem uczulony na drożdże?

Dzień dobry, jestem osobą silnie uczuloną na drożdże i chciałam zapytać czy mogę stosować probiotyki.

Lek. Paweł Szadkowski

Probiotyki często zawierają kultury drożdży, więc lepiej unikać takich preparatów bez konsultacji z lekarzem. Musiałaby Pani wybierać probiotyki bez grup typu Saccharomyces.