Czy mogę wypić piwo przy braniu leków na nerwicę?

Witam mam nerwicę lekarz przepisał mi atarax 10 mg wzięłam jedną rano o 7:45 jest teraz 21.20 czy mogę wypić piwo czy to nadal działa

Lek. Paweł Szadkowski

Ten lek w organizmie utrzymuje się dość długo. Czas połowicznego rozpadu to od 7 do 20h, więc całkowita eliminacji jest znacznie dłuższa. Podczas leczenia hydroksyzyną należy unikać spożywania alkoholu.