Czy mogę zwiększyć samodzielnie dawkę tego leku?

Witam serdecznie chciałbym spytać od ponad 2tygodni zażywam miansec 30mg na noc.Ze względu na stwierdzona depresję nawracająca od 2014roku. W listopadzie przeszłam covid problem bezsenności i depresji powrócił na nowo.Lekarz mówił że jeśli nie będzie poprawy to można zwiększyć dawkę .Do przychodni nie idzie się dodzwonić a ja teraz nie mam jak podjechać do miasta .Co robić mogę zwiększyć dawkę do 60mg naprawdę męczę się i wybudzam w nocy.A rano mam dyżur 12h.Prosze o pomoc czy mogę zastosować 60mg do czasu kiedy będę mogła udać się do lekarza osobiście

Dzień dobry,

najlepiej nie modyfikować dawki bez konsultacji z lekarzem, niekoniecznie lekarzem prowadzącym. Jeśli jednak rzeczywiści nie ma takiej możliwości, to przy zwiększeniu wieczornej dawki Mianseryny dwukrotnie, może to spowodować znaczne trudności w obudzeniu się na drugi dzień rano. Jeśli już musi Pani zwiększyć dawkowanie Mianseryny, to moim zdaniem, nie powinna Pani jej zwiększać z dnia na dzień dwukrotnie. Optymalnym rozwiązaniem - w moim rozumieniu - jest zwiększenie dawki o nie więcej, niż 15 mg.

Z poważaniem.

Adam Zajączkowski