Czy mogłam się zarazić wirusem HPV podczas badania ginekologicznego przeprowadzonego bez rękawiczek?

Czy mogłam się zarazicr wirusem HPV podczas badania ginekologicznego przeprowadzonego bez rękawiczek? Miałam robione usg dopochwowe, a pani doktor rozsmarowywała żel po głowicy dłonią bez rękawiczek. Wcześniej nie umyła rąk. Wszystko stało się za szybko, bym zareagowała, a poza tym na fotelu w takiej pozycji człowiek jest mniej asertywny. Teraz nie śpię ze stresu, że mogłam się czymś zarazić po poprzedniej pacjentce. Kobieta, 24 lata

Lek. Paweł Szadkowski

W opisanej sytuacji nie powinno w żaden sposób dojść do zakażenia wirusem HPV.