Czy mogłam zajść w ciążę podczas stosowania Drovelis?

Witam jestem kobieta i mam 18 lat aktualnie zażywam czwarte opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Drovelis (codziennie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam, nie wystąpiły biegunki i wymioty, nie brałam też żadnych innych leków). Wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem używając dodatkowo prezerwatywy (raz za czas na nią patrzyłam nie zsuwała się I raczej wszystko było z nią dobrze), ten stosunek był bez wytrysku i kiedy zdecydowaliśmy ze kończymy go wzielam prezerwatywę do ręki i poszłam do Łazienki aby nalać do niej wody i pościskałam ją aby sprawdzić czy nie pękła-nie wylewała się z niej żadna woda więc nie pękła. Czy w takim przypadku istnieje ryzyko? I kolejne pytanie czy jeśli po tym stosunku dotknęłam członka (nie czubka lecz złapałam go po prostu z boku), poszłam przelać ta prezerwatywę woda a następnie korzystając z toalety podtarlam się papierem ta reka to istnieje ryzko?
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stosuje Pani regularnie tabletki antykoncepcyjne i postępuje zgodnie z zaleceniami producenta, a dodatkowo nie występują u Pani biegunki ani wymioty, to ma Pani zapewnioną skuteczność antykoncepcji. To zaś oznacza, że nie ma potrzeby stosowania drugiego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Opisana przez Panią sytuacja nie stwarza ryzyka zajścia w ciążę. Proszę się nie martwić. Doustna antykoncepcja hormonalna cechuje się wysoką skutecznością, a prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku jest znikome.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-i-prezerwatywa-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-i-tabletki-antykoncepcyjne-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry,

Prawidłowo stosowana antykoncepcja,dodatkowa antykoncepcja w formie prezerwatywy wykluczają ciążę.

"I kolejne pytanie czy jeśli po tym stosunku dotknęłam członka (nie czubka lecz złapałam go po prostu z boku), poszłam przelać ta prezerwatywę woda a następnie korzystając z toalety podtarlam się papierem ta reka to istnieje ryzko?"- nie ma ryzyka.

Po tym stosunku nie będzie Pani w ciąży.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska