Czy mogłam zajść w ciążę skoro nie mam okresu?
Witam. 23.10.2022 kochałam się z chłopakiem, 20.11.2022 zrobiłam beta hcg, które wyniosło 2.5 30.11.2022 dostałam miesiączki lecz nie takiej jak zawsze, były to 2 dniowe skrzepy krwi. Od tamtej pory do dzisiaj tj. 22.01.2023 nie dostałam miesiączki. 2 tyg temu byłam u ginekologa, dostałam luteinę na tydzień, lecz do tej pory nie dostałam miesiączki. Co może być powodem tego? Czy usg dopochwowe wykrywa ewentualną ciąże? Dodam, że oprócz wzdętego, nabrzmiałego brzucha czuje się dobrze.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze, że skonsultowała się Pani już z lekarzem ginekologiem w tej sprawie. Z relacji zawartej w pytaniu wynika, że po stosunku pod koniec listopada nie pojawiła się jeszcze normalna miesiączka. Wykonała Pani test b-HCG, a potem pojawiło się 2-dniowe krwawienie ze skrzepami. Od tamtego czasu okres nie wystąpił.
Wydaje się, że w tej sytuacji doszło do wahań hormonalnych. Z tego też względu nie pojawiło się krwawienie także po zastosowaniu luteiny. Można wykonać jeszcze raz test ciążowy dla pewności. Jednak przy negatywnym wyniku warto udać się ponownie do lekarza, aby sprawdzić jak wygląda teraz endometrium (czy pomiar potwierdzi nadchodzący okres) oraz ewentualnie, aby zostały zlecone badania hormonalne. Lekarz na podstawie Pani relacji oraz wyników badań będzie w stanie zalecić jeszcze leczenie, które przyspieszy pojawienie się miesiączki. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.