Czy mogłam zarazić się jakąś chorobą weneryczną przez dotyk gąbki?

Witam, mam dość nietypowe pytanie. Pracuję w restauracji hotelowej i w pomieszczeniu porządkowym nieumyślnie chwyciłam gąbki, która jak się później okazało, jest używana do mycia hotelowych toalet. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam się w ten sposób czymś zakazić? Szczególnie stresuję się możliwością przeniesienia w ten sposób wirusa HPV oraz innych chorób wenerycznych. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli zachowywała pani zasady higieny (mycie rąk, rękawiczki ochronne itp.) ryzyko zarażenia się czymkolwiek jest bardzo niewielkie, zwłaszcza chorobą weneryczną.