Czy mogło dojść do niedotlenienia i co to jest zdwojona pępowina?

Witam.mam corke urodzona z IVH 2stopnia,poród barków ze zdwojoną pępowina.w USG po porodzie poszerzony róg potyliczny lewej komory bocznej.dziś 5,5roku,niedowidzenie oka prawego brak obuocznego widzenia zez,opóźnienie,podejrzenie zespołu ADHD.lekarz neurolog wydal zgodę na szczepienia i zakończył leczenie.MOJE pytanie brzmi czy mogło dojść do niedotlenienia i co to jest zdwojoną pępowina? Dodam ze poród był ciężki 10h zielone wody płodowe. Dziękuje za odpowiedz

To było niedotlenienie i krwawienie do mózgu 2 stopnia w skali 4 stopniowej. Córka powinna być rehabilitowana w poradni wczesnej interwencji. NFZ finansuje rehabilitację wieku rozwojowego w ośrodkach rehabilitacji dziennej . W takich ośrodkach jest psycholog.logopeda. pedagog. Lekarz rehabilitacji. Często mają tam też terapię z integracji sensorycznniej. Córka wymaga dokładnego określenia problemów i wspomagania rozwoju w takim dziennym ośrodku lub w poradni psycholog. Pedagogicznej