Czy mój ból dziąsła może być jakimś powikłaniem po leczeniu?

Witam, około rok temu przeszłam leczenie kanałowe górnej szóstki. Kanały były trudne, leczenie było za pomocą maszyny. Po około miesiącu pojawił się dyskomfort i "czucie" w zębie. Na zdjęciu rtg podobno wszystko było w porządku i powodem miało być zapalenie zatoki szczekowej. Niedawno podczas szczotkowania poczułam że w dziasle czuje bolesnosc. Nad zebem, wysoko przy policzku tkanka jest twarda i bardzo bolesna na ucisk, wręcz ból promieniuje do oka. W innych sytuacjach ból nie występuje np przy jedzeniu ale każdy ucisk powoduje że ból trwa przez kilkanaście minut. Mam pytanie czy jest to powikłane po leczeniu? Co to może być i jakie kroki podjąć?

Bez zdjecia Rtg i badanie nie można kategorycznie odpowiedzieć na to pytanie , ale objawy sugerują problemy w okolicy tkanek okołowierzchołkowych , czyli jednak problemy z kanałami , nie zawsze nawet prawidłowe leczenie kanałowe daje gwarancje sukcesu , system kanałowy jest bardzo skomplikowany i nie zawsze w 100% jest zdezynfekowany dlatego w pewnym procencie przypadków wymaga powtórnego leczenia kanłowego