Czy mój lęk przed ciążą to już paranoja?

Lek przed ciaza! Mam 20 lat i bardzo sie boje zajsc w ciaze. Sex odbywa sie tylko w prezerwatywie i w dni niepłodne oraz dla pewnosci 2/3 dni przed i po dniach płodnych. Stresuje sie tym przez co skutkuje to na moj stan zdrowia a bardziej pms. Kazdy objaw mnie zastanawia czy to moze ciaza.. np. lekki bol w tych okolicach, czy tez sluz. Prezerwatywy sa z wyzszej połki i zawsze uwazamy by sie nie zsunęła i była dobrze załozona. Czy takie zapezbieczenie wystarczy przed uniknieciem ciazy? Mysle ze opinia lekarza bardzo mogłaby mi pomoc, bo to juz paranoja..

Dzień dobry, prawidłowo stosowane prezerwatywy chronią przed ciążą. Może Pani także udać się do ginekologa celem zastosowania antykoncepcji hormonalnej- ma najwyższe działanie zapobiegania ciąży. Dodatkowo proponuję udać się do psychologa celem zredukowania obaw i stresu związanego ze współżyciem