Czy mój organizm toleruje laktozę?

Witam kilka lat temu wykonałam test na nietolerancje pokarmowe wyniki były bez zastrzeżeń jednakże sądzę że mogę mieć nietolerancje laktozy czy jednak te testy w którym wymienione jest np mleko wychodzą że wszytsko jest w porządku czy to oznacza że mój orgaznizm toleruje laktozę czy jednak się mylę, bardzo prosze o poradę oraz jaki test w 100% to potwierdzi, zaznaczam że będąc dzieckiem dośc szybko przeszłam na mleko modyfikowane oraz miałam przetaczaną krew

Dzień dobry,

nietolerancję laktozy potwierdzają testy genetyczne, natomiast testy na nietolerancję pokarmową mówią o tymczasowej nietolerancji białek mleka krowiego i/lub innego zwierzęcego. Innym tematem jest alergia na białka mleka, która nie mija i raczej się z niej nie "wyrasta".

pozdrawiam !