Czy mój wynik dalej wskazuje na cukrzycę?

Witam, Przeszłam cukrzycę ciążowa stosując jedynie dietę. Teraz powtórzyłam badania i dwa pierwsze pomiary wyszły w normie( naczo 83, 139)natomiast trzeci był niski-53. Przy małym dziecku trudno umówić się do lekarza na cito zwłaszcza bez skierowania( i takiego, którynie obarcza wina moją dietę wegańska). Czy taki wynik oznacza że cukrzyca nadal jest? Trzusta wyprodukowała za dużo insuliny ale co to znaczy w praktyce zmiana diety i kontrolowanie glukozy cały czas?

Pani badanie poziomu glukozy jest ok. Nie napisała pani tego, ale z kontekstu domyślam się, że podaje pani dane z tzw. krzywej glikemicznej. Poziom glukozy po 2 godzinach 53 jest dość niski. Poziom glukozy bardzo szybko się zmienia, zależy od masy czynników. Nie wydaje się być jednak jakoś bardzo niepokojący. Myślę, że wystarczy wykonywać badanie poziomu glukozy raz na 2 miesiące, Za ok 0,5 roku powtórzyć krzywą glikemiczną. Dieta wegańska, OK. Oczywiście dbać o to by była zrównoważona. Pozdrawiam.