Czy moja szyjka macicy jest za krótka?

Byłam na USG, jestem w 5. miesiacu ciąży i lekarz powiedział, że moja szyjka macicy jest minimalnie krótka, a wynosi ona 39 mm. Czy to mało? Boje się, że grozi mi wcześniejszy poród.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie przejmować. Taka długość szyjki mieści się w normie. Nie ma Pani niewydolności cieśniowo - szyjkowej i nie grozi Pani poród przedwczesny z tego powodu.

Pozdrawiam serdecznie!