Czy moja wątroba jest uszkodzona?

Od roku zacząłem nadużywać alkohol. Zdarzało się, że posiadówki trwały od Piątku do Niedzieli włącznie. Nie miałem problemów 'dzień po' wiec i czasami w Poniedziałek wracałem na 'posiadówki' Ostatnio poczułem się bardzo źle, przez 3 dni nie miałem sił wstać z łóżka. Jak tylko poczułem się lepiej wiec poszedłem na badania. Wyniki: AST=40,ALT=38,Bilirubina=2,32,Fostaza=66,GGTP=48. Reszta ok Alkohol odstawiłem na dobre. Czy moja wątroba jest uszkodzona ? dodatkowo przyjmuje Lokren 20mg i Axtil5mg.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki są dobre , ale przewlekłe nadużywanie alkoholu może ją uszkodzić, doprowadzając nawet do marskości wątroby. Sugeruję wykonać jeszcze USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam