Czy moje dolegliwości wskazują na osteoporozę?

Trochę się boję- co może oznaczać stwierdzenie: "nieco niejednorodny sygnał szpiku trzonów - osteoporoza? Poza tym rezonans kręgosłupa lędźwiowego nie wykazał zmian , ucisku itp, oprócz "tendencji do poziomego ułożenia kości krzyżowej"a od ponad roku z przerwą w wakacje boli mnie pośladek, promieniuje na nogę i ogólnie niedawno doszedł ból części lędźwiowej, który ustaje po odpoczynku i podczas chodzenia. Prowadzę siedzący tryb życia z powodu wielogodzinnej codziennej pracy przy komputerze. Od 10 lat pobolewała mnie lewa pachwina, ale kojarzyłam to z jajowodem, jajnikiem itp., jajowód został w końcu zoperowany, ale po pół roku ból pojawił się w szerszym zakresie. Teraz pachwina boli rzadko, ale pośladek i lędźwiowy jest przewlekły, zwłaszcza jak troche posiedzę. Co to może być? 49 lat to trochę wcześnie na osteoporozę, zwłaszcza , że nie mam jeszcze menopauzy i jem dużo vit. D. Martwię się, czy to może być coś gorszego ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana konsultacja ortopedyczna otrzymanego wyniku. Osteoporozę można potwierdzić jedynie wykonując badanie densytometryczne.