Czy moje objawy mogą oznaczać chorobę nerek?
Od kilku miesięcy odczuwam bóle pleców w pasie,co mogę przyrównać do tępego bólu po uderzeniu(żaden uraz nie wystąpił).Do tego występuje ciągłe zmęczenie,duże pragnienie,częste oddawanie moczu i opuchlizna oczu,kostek,palców u dłoni.Od 1,5 tyg. mam też stan podgorączkowy wahający się między 37 a 37,3*C.Pół roku temu miałam USG nerek i ukł. moczowego,jedynymi nieprawidłowościami były niewielkie mikrozłogi w nerkach.Czy moje objawy mogą świadczyć o chorobie nerek?Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam!

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na tej podstawie postawić jakiekolwiek rozpoznanie. Mówiąc jednak teoretycznie, objawy mogą być wynikiem choroby nerek. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ oraz wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych.