Czy moje objawy wskazują na problem z tarczycą?

Witam, Mam 30 lat i pewien problem. Symptomy moim zdaniem wskazują na problem z tarczycą - dokładniej niedoczynność. Jestem ciągle zmeczony i śpiący mam problemy z koncentracja, nie mam na nic ochoty po pracy, włosy mam bardzo przerzedzone i sporo siwiejące, (również na torsie), suchą skórę oraz łokcie i nie mogę zrzucić nadwagi chociaż dużo nie jadam, nie słodze herbaty i kawy, nie pije napoi słodzonych nie jem słodyczy (oczywiście okazjonalnie się zdarzy 1-2 razy w miesiącu). Alkohol ograniczyłem. Jedynie w weekend kilka piw. Okazjonalnie coś mocniejszego ale bardzo rzadko. Wyniki robiłem już jakiś czas temu wszystko było w normie TSH, FT3, FT4 ACTH, kortyzol, USG. Wydaje mi się, że te symptomy czasem są dużo mniejsze ale w ostatnich tygodniach się zwiększyły i dodatkowo doszło zmniejszone libido... Proszę o informacje za co się wziąć, jakie badania zrobić czy może to jest utajona choroba ponieważ najbardziej mi doskwiera ciągłe zmęczenie i brak energii.... Na forach ludzie pisza różne rzeczy ale ponoć endokrynolog powinien się kierować symptomami a nie wynikami jakie są bo nieraz one nie wskazują na problem.

Dużo pacjentów w sezonie jesienno-zimowym zgłasza takie dolegliwości, nie ma konkretnej przyczyny. Zalecam stosowanie witD3 w dawce 2000-4000jm dobę, z uwagi na ogólny niedobór tej witaminy.