Czy moje problemy z zajściem w ciążę mogą wynikać z podwyższonego TSH?

Dzień Dobry, Proszę o poradę. Z mężem od roku staramy się o dziecko, niestety bez rezultatu. Zrobiłam sobie badania: LH: 6,83 mlU/ml, FSH: 4,71 mlUml, Estradiol: 125,6 pg/ml, Insulina: 8,69 uU/ml, TSH 3,85 ulU/ml ( norma laboratoryjna 0,27-4,2), FT3: 3,39 pg/ml, FT4: 1,44 ng/dl, proszę mi powiedzieć, czy problemy z zajściem w ciąże może być przez podwyższone TSH ( mimo, że jest w granicach normy)? Lekarz przepisał mi Parlodel na zbicie prolaktyny, po którym się źle czuje. Proszę o poradę. Agnieszka, 31 lat.

Nie widzę wyniku prolaktyny, więc nie wiem czy jest potrzeba stosowania leku na hiperprolaktynemię. Ale TSH powinna Pani mieć obniżone, koniecznie włączyć trzeba hormony tarczycy w niskiej dawce.