Czy może być konieczne założenie aparatu na zęby?

Witam, posiadam skrzywienia dolnych przednich zębów, trójki są ustawione praktycznie bokiem. Dolna jedynka poszła do przodu i minimalnie zaczęła wypychać górną jedynkę. Dodatkowa przy zamkniętej buzi moje górne jedynki zasłaniają znaczna cześć dolnych jedynek. Czy w takiej sytuacji zostanie mi założony aparat na oba łuki? Czy wystarczy aparat na dół?

Oba łuki zębowe - krzywe - w swoisty sposób dopasowały się do siebie. Jeśli wyprostuje się jedynie jeden łuk - przestaną do siebie pasować, stworzą się tzw węzły urazowe, a kręgosłup skrzywi się jeszcze bardziej. Pozdrawiam