Czy może dojść do pogorszenia stanu skóry?

Witam Bardzo zależy mi na korekcie garbka na nosie kwasem hialuronowym. Jednakże jestem w trakcie przyjmowania antybiotyku na trądzik, skóra wygląda bardzo dobrze ale od dzieciństwa miałam też problem z AZS. Dodam że zależy mi na czasie, nie chciałabym zmagać się z ewentualnymi efektami ubocznymi w najbliższym czasie. Jakie istnieje ryzyko w moim przypadku? Czy może dojść do pogorszenia stanu skóry? Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie wywołuje wysypek jak inne kwasy?pozdrawiam

Kwas hialuronowy usieciowany jest w tym przypadku podawany podskórnie i przy prawidłowym podaniu nie powoduje pogorszenia stanu samej skóry. Może jednak powodować powikłania w tkankach leżących głębiej, na przykład w przypadku nosa jest ryzyko ucisku naczyń krwionośnych i związanych z tym poważnych powikłań. Z tego względu zabieg ten należy wykonywać tylko u lekarza doświadczonego w korektach nosa.

Przy AZS jak najbardziej można zabiegi z kwasem hialuronowym wykonać, nie występuje podrażnienie, jedynie po zabiegu jest delikatny obrzęk który w ciągu 1-2 dni znika.Polecam udać się do certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej na zabieg.