Czy może to być nawrót depresji?

Spadek energi, zmniejszony apetyt, poczucie winy ze przez to zaniedbuje rodzinę. Szybsze meczęnie się przy najprostszych czynnościach i senność w ciągu całego dnia. Robie wszystkiego na siłę/bez checi. Od ok 10-14dni, czy może być to nawrot depresji?

Tak, to może być nawrót depresji. Choć przy tak skąpych informacjach nie jestem w stanie tego potwierdzić. Może to być prawidłowa reakcja na aktualne trudne wydarzenia z Pani życia, reakcja na pandemię, na chorobę somatyczną itp. Skoro ma Pani spadek energii to w oczywisty sposób nie może Pani w pełni dbać o swoją rodzinę. A jak rodzina reaguje na Pani gorszy nastrój i napęd? Może dobrze byłoby powiedzieć im tym, jak się Pani czuje? Porozmawiać z nimi o tym? Jak radziła sobie Pani przy poprzednim epizodzie depresji? Co Pani pomagało, a co utrudniało?