Czy możliwa jest cukrzyca u 24-latki?

Zauważyłam u siebie, że gdy jestem głodna robi mi się słabo, a do tego bardzo dużo piję, kilka litrów dziennie. Zrobiłam badania cukru z krwii na czczo, cukier był nieco za niski, bo 65 (norma od 70).pielęgniarka kazała się nie martwić, tylko zjeść batonik i cukier będzie w porządku. Powinnam iść do lekarza z tymi wynikami? Czy to no może być cukrzyca?

Dzień dobry,

uważam, że skoro ma Pani tego typu objawy to powinna Pani w celu dalszej diagnostyki wykonać badanie krzywej glukozy i insuliny - najlepiej w oznaczeniu na czczo, po 1 godzinie i po 2 godzinach. To da Pani pełny obraz sytuacji zdrowotnej.