Czy możliwa jest insuliooporność u 21-latki?

Czy ja mam insulinooporność? Przepisano mi metformine, dokladnie avamine 1 g, powiedziano mi zebym brala ją codziennie. Moje wyniki to glukoza na czczo 86,2 mg/dl a insulina na czczo 13,40 mU/l. Czy ja powinnam brac te leki, czy mam insulinooporności?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik insuliny na czczo jest powyżej normy i najprawdopodobniej świadczy o insulinooporności. Leczeniem najlepiej pokieruje pani lekarz prowadzący, który zestawi wyniki z pani obrazem klinicznym.