Czy możliwe jest zapalenie tarczycy?

Witam, Dzisiaj byłam u internisty z wynikami badań TSH>100,000 , FT4<0,40, anty TPO >1000,00, anty TG 62,18 IU/mL. Usg tarczycy wykazało zapalenie tarczycy (jednolita masa). Dostalam od lekarza internisty lek euthyrox N50 raz dziennie, ale chcialabym sie dowiedziec czy dawka jest dobrze dobrana bo czytałam, ze zle dobrana dawka doprowadza do tycia a ja już jestem wystarczająco gruba. Czy to definitywnie oznacza zapalenie tarczycy? Czy badac sie pod kątem jajnika policystycznego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Dawka na pewno będzie jeszcze modyfikowana, zaleznie od kontrolnych oznaczen a za u około 4-6 tygodni,, wyniki świadczą o dużej niedoczynności tarczycy i koniecznym uzupełnieniu niedoborów. Zespół policystycznych jajników może współistnieć przy chorobie tarczycy.
Pozdrawiam