Czy możliwe jest, żeby pacjent przed leczeniem zapalenia płuc miał 51 płytek krwi, a po wyleczeniu 100?

Czy możliwe jest, żeby pacjent przed leczeniem zapalnia płuc mial 51 płytek krwi, a po wyleczeniu mogą wzrosnąć do 100?

Dzień dobry, liczba płytek krwi spada podczas zakażenia, także jak najbardziej możliwy jest jej wzrost po wyleczeniu infekcji. Liczba płytek jest jednak wciąż niska, norma wynosi 150-300tys./mm3, proszę udać się do lekarza rodzinnego celem ustalenia przyczyny.