Czy możliwe, że podwójne wypicie roztworu 75mg zaburzyło wynik krzywej, a cukrzycy nie ma?
Witam. W 27tc wykonywałam krzywą cukrową. Roztwór piłam 2 razy ponieważ za pierwszym po godzinie zwymiotowalam. 2 dni później badanie powtórzyłam. Wynik na czczo 84, po 2 h 220. Ginekolog kazał również wykonać hemoglobine glikowaną ,a tam wynik 4.03 . Czy możliwe,że podwójne wypicie roztworu 75mg zaburzyło wynik krzywej, a cukrzycy nie ma?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Skoro powtórzyła Pani badanie 2 dni później, już bez wymiotowania, to wynik jest wiarygodny.
Hemoglobina glikowana jest z ostatnich 3 miesięcy (krwinka żyje ok 120 dni), a cukrzyca ciążowa mogła się rozwinąć później, więc prawidłowa niekoniecznie wyklucza cukrzycę w tym wypadku.
Oczywiście pierwszym krokiem przy takim rozpoznaniu jest właściwa dieta cukrzycowa, więc uważam, że warto ją zastosować.