Czy możliwe, że zaszłam w ciążę podczas tego pettingu?

Witam, w tamtym tygodniu razem z moim chłopakiem wzajemnie się zaspokajaliśmy, byłam wtedy 2 dni przed owulacją. Czy jest możliwość zajścia w ciążę w przypadku kiedy na palcu była mała ilość spermy (wg chłopaka w momencie kiedy podnosił rękę lekko zahaczył palcem o członka) a następnie włożył mi ten palec do pochwy (od momentu wytrysku do momentu włożenia mogły upłynąć z 2-3 minuty, może mniej - nie jesteśmy tego pewni)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro do zbliżenia doszło tuż przed owulacją, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Choć ryzyko zapłodnienia podczas pettingu nie będzie tak duże jak podczas współżycia, to i tak nie można go całkowicie wykluczyć – zwłaszcza, że nie są Państwo pewni co do ilości spermy oraz czasu, jaki upłynął.

W obecnej sytuacji może Pani poczekać na menstruację. Jeśli nie pojawi się ona w terminie, proszę wykonać test ciążowy, który na tym etapie powinien już być wiarygodny. Pojawienie się miesiączki potwierdzi natomiast brak zapłodnienia.

W przyszłości warto pomyśleć o zabezpieczeniu przed zajściem w ciążę. Poniżej znajdzie Pani podobne pytania innych użytkowniczek, przy których pojawiły się odpowiedzi specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przeniesienie-preejakulatu-na-rekach-grozi-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-palcach-czy-jest-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-poprzez-palce-ze-sperma.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.